Italská vína

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Italská vína

Italská vína  Počet produktů: 105

Dalo by se říci, že celá Itálie je jedna veliká vinařská oblast. Ročně se zde vyrobí osmdesát milionů hektolitrů vína, což představuje čtvrtinu světové produkce a prvenství v množství vyrobeného vína. Tradici starou tři tisíce let, rozmanitost odrůd, pestrou škálu vín a oblastí může překonat snad jedině Francie.

V dnešní době jsou italská vína j...

Dalo by se říci, že celá Itálie je jedna veliká vinařská oblast. Ročně se zde vyrobí osmdesát milionů hektolitrů vína, což představuje čtvrtinu světové produkce a prvenství v množství vyrobeného vína. Tradici starou tři tisíce let, rozmanitost odrůd, pestrou škálu vín a oblastí může překonat snad jedině Francie.

V dnešní době jsou italská vína jako nedílná součást jižní kuchyně velmi oblíbená a dotvářejí spolu s módou a výrobky z Itálie moderní, temperamentní životní styl. Setkáme se zde s lehkými, snadno pitelnými víny, ale i s neuvěřitelně plnými, komplexními víny.

Rozhodně stojí za to ponořit se do italského labyrintu vín a rozpoznávat jednotlivé nuance příjemných chutí a vůní.

Označení italských vín

VDT (Vino Di Tavola) – Stolní vína určená pro běžné a snadné pití, pro každodenní spotřebu.

IGT (Indicazione Geografica Tipica) – Regionální vína vyšší kvality než VDT, s kontrolovaným původem. Některá takto značená vína již mohou být velmi kvalitní a drahá.

DOC (Denominazione di Origine Controllata) – Označení srovnatelné s francouzským AOC, vína jsou kontrolována dle původu, výnosu, doby zrání, technologie a kvality. Vín DOC existuje přes 500 druhů, od průměrných až po nejkvalitnější.

DOCG (Denominazione di Origine Controllata Garantita) – Od roku 1980 platí tento nejvyšší stupeň kvality pro špičková a nejkvalitnější vína DOC v zemi.

Bianco, Rosato, Ciaretto, Rosso označují barvu vína (bílé, růžové, lehce červené, červené).

Zobrazit

Podkategorie

 • Piccini

  PO DLOUHÝCH A NÁROČNÝCH JEDNÁNÍCH VÁM S RADOSTÍ OZNAMUJEME, ŽE JSME SE STALI VÝHRADNÍM DOVOZCEM VINAŘSTVÍ PICCINI PRO ČR. 

  Centrála Piccini Group, je výhradním vlastníkem více než 400 ha vinic nacházejících se v hlavních vinařských oblastech Toskánska, se zvláštním zaměřením na Chianti a Chianti Classico. Piccini je dnes jedním z největších hráčů v Toskánsku, produkce Piccini Chianti představuje mezi 10% -12% celkové produkce Chianti. Pod vedením Mario a Martina Piccini, se vinařství  opírá o tým mladých odborníků v Itálii a silné zahraniční partnery. Stále rostoucí distribuční již pokrývají úctyhodných 72 zemích. PICCINI vína představují závazek rodiny obhájit tradici započatou Angiolo PICCINI před více než 125 lety. Piccini představují moderní tvář Toskánska ve světě

 • Torre Mora - Sicilia
 • Poggio Nicchiaia Toscana

  Technologicky vyspělé vinařství se nachází v Montelopio, hezké vesnici s nádechem minulých časů, několik kilometrů od města Peccioli. 

  Vinařství nabízí moderní interpretaci toskánské tradice, vynikající vývoj v chuti a vůni, není diktován módním trendem, ale pátráním po trvalém potěšení.

 • Ca´di Rajo

   Ca´di Rajo je moderní rodinné vinařství, které se nachází v oblasti Treviso.

  Vinařství produkuje tichá vína celosvětově rozšířených odrůd tak i místních jako např. Raboso. V nabídce mají také zajímavá Cuvée.
  Nedílnou součást tvoří oblíbená Prosecca v apelaci DOC Treviso a DOCG VALDOBBIADENE.
 • Cantina Montelliana

  Cantnina Montelliana je sdružení kooperativních vinařů, které bylo založeno v roce 1957. Její sídlo je v Montebelluna, na úpatí kopce Montello, v samém srdci jedné z oblastí, ve  které se tradičně vyrábí Prosecco. Hrozny jsou pěstovány na přibližně 600km2 vinic a každý rok se vyrobí více než osm milionů lahví různých typů vín- od Prosecca až po tichá vína. Rozmanitá skladba vín a vysoká kvalita je zárukou každoroční spokojenosti. 

 • Cantina Cornaro

  Sdružení vinařů, které vzniklo v roce 1957. Pěstují hrozny na ploše více než 600km, proto je skladba vín velmi pestrá. Nejmodernější metody 

  výroby vína zaručují skvělou kvalitu za rozumnou cenu. 

 • Vinicola Tombacco srl
 • Pradio

  Společnost Pradio byla založena v sedmdesátých letech bratry Cielovými s cílem získat limitované portfolio vína vynikající kvality v oblasti Grave del Friuli.
  Vinařský závod je v současné době pod vedením Luca Ciela a Pierpaolo Ciela jako exportního manažera.
  Vinařský závod má kolem 30 hektarů vinic s přibližnou roční produkcí 300.000 lahví.

  Rodina Cielů se rozhodla uplatnit nový systém pěstování vína, redukující výnos hroznů, aby zajistila více vyváženější produkci.
  Výroba vína je obměňována dle typů hroznů, jejich stupně zralosti, množství získané šťávy a a dle aroma.

  Kromě tradiční vinifikace (destilace) bez šlupek, je výroba vín také dokončena studenou macerací (získání aromatickým látek) a vysokým okysličením. Kvašení (fermentace) probíhá vždy s kontrolou teploty a část Chardonnay a Sauvignon musí kvasit a zrát v 225 a 350 litrových barrique.

 • Astoria

  Založena v roce 1987 vinařskou rodinou s názvem ASTORIA VINI,  pány Paolo a Giorgio Polegato. Kvalita patří k nejzákladnějšímu faktoru jejich společnosti.


  Astoria distribuje vína vypěstované na vlastním území v Azienda Agricola "Tenuta Val De Brun"  Refrontolo, v srdci oblasti Doc Conegliano -Valdobbiadene. Jedná se celkem o 40 hektarů z čehož je 32ha vinic a 8ha zalesněných ploch, situovaných v jedné z nejkrásnějších vinařských oblastí Itálie, proslulé svými klimatickými podmínkami, výtečnými svahy a následnou harmonií vinic.

 • Colferai L´Azienda...

  Společnost vznikla na počátku 50.let. Byla jednou z prvních firem v Itálii (a možná v Evropě), která věřila a investovala do vína v BiB jako ideálního obalu pro přepravu a skladování vína. Společnost dosáhla velmi rychlého nárůstu během několika let nejen u italských zákazníků. 

 • Molinetto

  Vinařství Molinetto je ekologickým klenotem v regionu Gavi, s vysázenými sedmi hektary vinic s hrozny odrůddy Cortese. Vinice se rozprostírají v oblastech Francavilla Bisio a Tassarolo, kde se potkává vrchovina Piedemontese se svěžím mořským vánkem. Produkce vinařství Molinetto je založena především na prestižním Gavi DOCG, elegantním bílém víně vyrobeném ze 100% odrůdy Cortese. Vinařství vede nejmladší syn rodiny Diega Carrea. Převzal rodinný podnik po svém otci a strýci, kteří založili firmu v roce 1990. Jeho volba vést vinařství je spjatá s láskou k půdě, která posiluje vztahy mezi místními vinaři a obnovuje zemědělské tradice Dolního Piemontu. 

 • Reguta Di Anselmi...

  Rodinné vinařství, které se hrdě hlásí ke své historii. S pěstováním hroznů začala rodina již ve 20.letech minulého století. 

  Bratři Giuseppe a Luigi spolu se svými syny promítají do výroby vína získané zkušenosti spojené s tradicí a výhledy do budoucna. 

  Pracují s nejmodernější technologií pro zajištění prvotřídní kvality vína a posílení jedinečnost regionu Collio. 

 • Tenute dei Fratelli G....

  Rodina Ciotola hospodařící na více než 150hektarech nabízí skvělá vína za velmi přijatelné peníze. Vše co od italského 

  vína čekáte. Slunce, ovoce a středně dlouhé tělo. 

na stránku
Zobrazují se 1 – 36 z 105 položek
Zobrazují se 1 – 36 z 105 položek