Vinařství Tesařík

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Vinařství Tesařík

Vinařství Tesařík   Počet produktů: 2

Rodina Tesaříkova  se zabývá výrobou vína již po několik generací a v roce 1989 vstoupila na trh profesionálně. 

Hospodaří na 12 hektarech vlastních vinic s počtem sazenic cca 50 000 keřů. Viniční trať Slovenské ve Velkopavlovické podoblasti, která byla vysázená v roce 2002, produkuje velmi kvalitní hrozny v odrůdách: Sauvignon, Rulandské šedé, ...

Rodina Tesaříkova  se zabývá výrobou vína již po několik generací a v roce 1989 vstoupila na trh profesionálně. 

Hospodaří na 12 hektarech vlastních vinic s počtem sazenic cca 50 000 keřů. Viniční trať Slovenské ve Velkopavlovické podoblasti, která byla vysázená v roce 2002, produkuje velmi kvalitní hrozny v odrůdách: Sauvignon, Rulandské šedé, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Tramín červený. Dále pak Svatovavřinecké, Modrý portugal, Zweigeltrebe, Frankovka a Rulandské modré. Vinice roste na jižním svahu malebné stráně nad vesnicí Prušánky.

Sklepní prostory mají rozlohu 1764 m² a jsou rozděleny na 3 sekce V první hale, kde se odehrávají nejnáročnější práce, lisují hrozny. Zde se nachází násypka na hrozny, mlýnkoodzrňovač a lisy. Veškeré stroje jsou přizpůsobeny nejšetrnějšímu zpracování moštu. Po vylisování přečerpáme mošt za pomocí čerpadel do chlazených (odkalovacích) nerezových tanků, kde podchlazený vysedá z nečistot a putuje do další haly. Tam prokvasí v mladé víno. V těchto prostorách kvasí i víno červené, zde se využívají vinifikátory. Na konci roku uloží již hotové mladé víno do třetí skladovací haly, ve které vína leží tak dlouho, než dozraje. 

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek