Neuburské

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Neuburské

Neuburské  Počet produktů: 3

Neuburské pochází z Rakouska, kde se pěstuje pod názvem Neuburger a o jeho vzniku se vypráví, že réví této odrůdy bylo v šedesátých létech 19. století vyplaveno Dunajem na břeh u Oberarnsdorfu. Réví bylo vysazeno v obci Arnsdorf a v roce 1872 bylo z první sklizně vyrobeno překvapivě dobré víno. Podle současných poznatků genové analýzy se jedná o...

Neuburské pochází z Rakouska, kde se pěstuje pod názvem Neuburger a o jeho vzniku se vypráví, že réví této odrůdy bylo v šedesátých létech 19. století vyplaveno Dunajem na břeh u Oberarnsdorfu. Réví bylo vysazeno v obci Arnsdorf a v roce 1872 bylo z první sklizně vyrobeno překvapivě dobré víno. Podle současných poznatků genové analýzy se jedná o nahodilého křížence mezi odrůdami Veltlínské červené a Sylvánské zelené. Neuburské bývalo na Moravě dosti rozšířeno a do značné míry potlačilo dříve nejvíce rozšířené Sylvánské zelené.

Víno je zelenkavé až zelenožluté barvy, příjemné vůně, často s nádechem kouře. V chuti je víno plné, harmonické, jemně kořenité, s příjemnou hořčinkou.

Doporučujeme k vařeným masům, k přírodní úpravě hovězího, k vydatnějším, ale i neutrálním jídlům. Hodí se k bílým sýrům.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 3 z 3 položek
Zobrazují se 1 – 3 z 3 položek