Pinot Noir

Informace

Novinky

Pinot Noir  Počet produktů: 2

Pinot Noir, neboli Rulandské modré, hovorově také Modrá Rulanda. Francouzký název Pinot je odvozen od francouzského slova "pin", česky šiška, protože jeho malé hrozna připomínají šišky jehličanů. Pinot Noir dal císař Karel IV. dovézt do Čech z Francie. Dnes je tato burgundská odrůda rozšířena po celém světě. Vznikla pravděpodobně křížením odrůd ...

Pinot Noir, neboli Rulandské modré, hovorově také Modrá Rulanda. Francouzký název Pinot je odvozen od francouzského slova "pin", česky šiška, protože jeho malé hrozna připomínají šišky jehličanů. Pinot Noir dal císař Karel IV. dovézt do Čech z Francie. Dnes je tato burgundská odrůda rozšířena po celém světě. Vznikla pravděpodobně křížením odrůd Mlynářská a Tramín červený.

Vína mají rubinovou až cihlově červenou barvu. Ve vůni lze najít ostružiny a jahody. Vůně vyzrálých vín připomíná černé třešně, povidla, sušené švestky, hořké mandle a hořkou čokoládu. Hodí se pro dlouhodobé skladování.

Slupka bobulí této odrůdy obsahuje málo červeného barviva, a proto se lisováním celých hroznů získávají bezbarvá vína, tzv. klarety, která jsou součástí základu směsi pro výrobu šumivých vín Champagne. Doporučujeme podávat k pečeným masům, zvěřině, nadívané drůbeži, pokrmům z hub a k tvrdým sýrům.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek