Malbec

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Malbec  Počet produktů: 2

Modrá odrůda, pocházející z Bordeaux, kde byla používána do cuvée, aby směsím poskytla barvu a tříslovinu. Dle nepotvrzené teorie je název Malbec odvozen od jména maďarského vinaře, který poprvé rozšířil tuto odrůdu ve Francii. Jiná teorie naznačuje, že původním názvem odrůdy byl Côt, což pochází pravděpodobně ze severního Burgundska. Víno z Mal...

Modrá odrůda, pocházející z Bordeaux, kde byla používána do cuvée, aby směsím poskytla barvu a tříslovinu. Dle nepotvrzené teorie je název Malbec odvozen od jména maďarského vinaře, který poprvé rozšířil tuto odrůdu ve Francii. Jiná teorie naznačuje, že původním názvem odrůdy byl Côt, což pochází pravděpodobně ze severního Burgundska. Víno z Malbecu má tmavou až fialovou barvu s výrazným aroma fialek a ostružin, velmi dlouhý závěr s výraznou tříslovinou. Ve vůni můžeme najít švestky, tabák, česnek a rozinky.

V Evropě se používá do cuvée, například ve směsi s odrůdami Cabernet Franc a Gamay. ale největší rozmach prožívá jednoodrůdově v Argentině. Doporučujeme ke kuřecím křidýlkům, paštikám, salámům, sýrům (pamezán, čedar), těstovinám a rybám.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek