Prieur Pierre & Fils

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Prieur Pierre & Fils

Prieur Pierre & Fils   Je zde 1 produkt.

Jedinečnost vín Sancerre pochází ze spojení terroir a dvou odrůd hroznů vybraných předcházejících generací rodiny: Sauvignon Blanc a Pinot Noir. Historie rodu Prieur se odvíjela v prestižních terroir Sancerre, jako jsou Les Monts Damnés, Les Bouffants a le Chêne Marchand, po jedenáct generací. Domaine Pierre Prieur & Fils spravuje rodina i d...

Jedinečnost vín Sancerre pochází ze spojení terroir a dvou odrůd hroznů vybraných předcházejících generací rodiny: Sauvignon Blanc a Pinot Noir. Historie rodu Prieur se odvíjela v prestižních terroir Sancerre, jako jsou Les Monts Damnés, Les Bouffants a le Chêne Marchand, po jedenáct generací. Domaine Pierre Prieur & Fils spravuje rodina i dnes a pokrývá více než 15 hektarů, z nichž 12 hektarů je osázeno Sauvignonem Blanc a na zbytku Rulandským modrým.

Díky své dlouhé a bohaté geologické historii je topografie regionu Sancerre kopcovitá, a proto přispívá k pěstování vinné révy. Může se také pochlubit velkou rozmanitostí půd, které podtrhují svůj charakter vín ze Sancerre. Region má tři hlavní terroir: „Terres blanches“: jílovito-vápencové půdy, které vytvářejí dobře strukturovaná, bohatá a komplexní vína „caillottes“: kamenité vápencové půdy, které vytvářejí ovocná vína již od nejútlejšího věku „silex“: zvláštní typ jílovitých půd, které vytvářejí masitá, dobře strukturovaná vína s charakteristickým minerálním buketem

Sklizeň probíhá výhradně ručně, což respektuje celistvost hroznů a pomáhá zachovat aromatickou jemnost našich dvou odrůd. Hrozny jsou odváženy z vinice do vinařství co nejrychleji, aby se zachovalo jemné aroma Sauvignonu a Pinot Noir. Ve vinařství se vinifikace provádí s co nejmenším lidským zásahem, přičemž každý pozemek je oddělen, aby se získal čistý výraz každého terroir. Pomocí našeho vinařského savoir-faire vytvoříme ty nejlepší směsi pro získání autentických, velkorysých Sancerres.

Zobrazit
Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky
  • 858 Kč

    Vinná réva této oblasti je vysazena v některých z nejlepších terroir Sancerre : Les Monts Damnés, les Cous de Brault, le Chêne Marchand, celkem asi 30 pozemků orientovaných na jih a jihovýchod, což je dědictví dlouhé řady pěstitelů vína. Víno "Domaine de Saint-Pierre" je vytvořeno ze směsi všech těchto terroir.

    858 Kč
Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky