Ryzlink rýnský

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Ryzlink rýnský

Ryzlink rýnský  Počet produktů: 21

Ryzlink Rýnský je bílou odrůdou vinné révy původem z Německa. Vína z této odrůdy, zejména přívlastková, se vyznačují harmonickým podílem zbytkového cukru a kyselin, přičemž vyšší obsah kyseliny zaručuje potenciál pro dlouhodobé zrání vína. Patří mezi druhy vína, jejichž charakter je silně ovlivněn místem pěstování. Kromě názvu „Ryzlink“ tato odr...

Ryzlink Rýnský je bílou odrůdou vinné révy původem z Německa. Vína z této odrůdy, zejména přívlastková, se vyznačují harmonickým podílem zbytkového cukru a kyselin, přičemž vyšší obsah kyseliny zaručuje potenciál pro dlouhodobé zrání vína. Patří mezi druhy vína, jejichž charakter je silně ovlivněn místem pěstování. Kromě názvu „Ryzlink“ tato odrůda nemá nic společného s odrůdou Ryzlink vlašský.

Víno se může pít jako mladé i jako archivní. Mladá vína se vyznačují svěžím ovocným charakterem a vyšší kyselinou, zatímco starší vína jsou více harmonická.

Barva vína bývá u mladých vín žlutozelená, stářím získává zlatou, jantarovou barvu.Vůně závisí na stáří vína. Typické jsou ovocné, minerální tóny (lipový květ, limetka, broskev, ananas, křemen). Mladá vína bývají svěží, ovocná a řízná, starší se zakulacují, harmonizují. Zejména přívlastková vína jsou vhodná k dlouhodobé archivaci.

Doporučujeme k rybám, hovězímu, husí pečeni a sýrovým omáčkám.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 21 z 21 položek
Zobrazují se 1 – 21 z 21 položek