Merlot

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Merlot  Počet produktů: 20

Odrůda Merlot je původem z Francie, geneticky blízká Cabernet Franc. Jméno je odvozeno od francouzkého slova “merle”, které česky znamená kos. Tento pták má totiž bobule hroznů Merlotu v oblibě. Merlot se používá do směsí s odrůdou Cabernet Sauvignon. Nyní se Merlot pěstuje v Itálii, Kalifornii, Chile i ve východní Evropě. V Maďarsku je Merlot z...

Odrůda Merlot je původem z Francie, geneticky blízká Cabernet Franc. Jméno je odvozeno od francouzkého slova “merle”, které česky znamená kos. Tento pták má totiž bobule hroznů Merlotu v oblibě. Merlot se používá do směsí s odrůdou Cabernet Sauvignon. Nyní se Merlot pěstuje v Itálii, Kalifornii, Chile i ve východní Evropě. V Maďarsku je Merlot známý pod jménem Médoc noir.

Barva vína Merlotu je rubínová až granátová, má jemnou vůni přezrálého černého rybízu, černých třešní, švestek a fíků. Po delším ležení na láhvi se objevují tóny tabáku, lanýže, kávy nebo čokolády. Víno má nízký obsah kyselin, plnou, hebkou a vláčnou chuť a dlouhé doznívání. Jeho snadná pitelnost a vláčnost je důvodem velké obliby vína odrůdy Merlot.

Doporučujeme ke grilovaným rybám, plodům moře, hovězímu, grilovanému kuřeti, těstovinám, lasagním a také k čokoládovému dezertu.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 20 z 20 položek
Zobrazují se 1 – 20 z 20 položek