Tramín červený

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Tramín červený

Tramín červený  Počet produktů: 19

Tramín červený patří mezi jednu z nejstarších odrůd, jeho původ je však nejasný. Mohl vzniknout nahodilým křížením volně rostoucí révy lesní a některou dávnou kulturní odrůdou pěstovanou Římany. Římané Tramín nazývali Vitis aminea. Je možné, že má původ v jižním Tyrolsku, kde se nachází obec zvaná Tramín. Může ale také pocházet z Maďarska, Rakou...

Tramín červený patří mezi jednu z nejstarších odrůd, jeho původ je však nejasný. Mohl vzniknout nahodilým křížením volně rostoucí révy lesní a některou dávnou kulturní odrůdou pěstovanou Římany. Římané Tramín nazývali Vitis aminea. Je možné, že má původ v jižním Tyrolsku, kde se nachází obec zvaná Tramín. Může ale také pocházet z Maďarska, Rakouska či jihovýchodní Evropy.

Má zelenoělutou až zlatožlutou intenzivní barvu, kořenitě medovou omamující vůni a kořenitou chuť. Dále můžeme ve vůni a chuti nalézt čajovou růži, med, hrozniky, exotciké aroma, květy pomeranče, citrusové plody, fialku, zázvor, skořici a liči.

Hlouběji vychlazený Tramín je vhodný jako aperitiv, často doprovází předkrmy, zejména paštiky z husích jater. Hodí se také k ovčím či kozím sýrům, k uzeným rybám a silně kořeněným jídlům asijské kuchyně.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 19 z 19 položek
Zobrazují se 1 – 19 z 19 položek