Rulandské šedé

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Rulandské šedé

Rulandské šedé  Počet produktů: 27

 Rulandské šedé, původně zvané Roučí šedé, je známé také pod svým italským názvem Pinot grigio, nebo francouzským Pinot gris . Zmínky o Rulandském šedém pochází už ze středověku z oblasti Burgundy. Odtud se rychle rozšířilo v celé Francii, zejména pak v oblasti Champagne a v roce 1300 dorazilo až do Švýcarska. Na přání Karla IV., který si tuto o...

 Rulandské šedé, původně zvané Roučí šedé, je známé také pod svým italským názvem Pinot grigio, nebo francouzským Pinot gris . Zmínky o Rulandském šedém pochází už ze středověku z oblasti Burgundy. Odtud se rychle rozšířilo v celé Francii, zejména pak v oblasti Champagne a v roce 1300 dorazilo až do Švýcarska. Na přání Karla IV., který si tuto odrůdu velmi oblíbil, vysadili Rulandu šedou mnichové cisterciáci u Balatonu a odrůda tak získala maďarský název Szükerbarát – šedý mnich. Odrůda vznikla mutací Pinot noir (Rulandského modrého) a je rozšířena celosvětově.

 Má zlatožlutou barvu, medově nasládlou vůni s jemným pomerančem. Jde o plné harmonické víno s vyšším obsahem glycerolu i alkoholu, charakteristická je dlouho trvající dochuť.
 
Doporučujeme ke kořeněným jídlům a pokrmům z ryb. Sladké výběry se hodí k dezertům, zatímco suchá vína podáváme k těžší úpravě drůbeže a k hustým polévkám.
Zobrazit
Zobrazují se 1 – 27 z 27 položek
Zobrazují se 1 – 27 z 27 položek