Moravská vína

Katalog

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Moravská vína  Počet produktů: 213

Česká republika patří v Evropě i ve světě mezi velmi malé vinařské země. Z celosvětového hlediska zde tvoří plocha vinic jen několik desetin procenta. Kvalita vín ovšem zejména v posledních letech po zavedení vinařského zákona v roce 1995 velmi prudce narůstá a dosahuje úrovně, jež je obvyklá v ostatních vyspělých vinařských zemích. Celková ploc...

Česká republika patří v Evropě i ve světě mezi velmi malé vinařské země. Z celosvětového hlediska zde tvoří plocha vinic jen několik desetin procenta. Kvalita vín ovšem zejména v posledních letech po zavedení vinařského zákona v roce 1995 velmi prudce narůstá a dosahuje úrovně, jež je obvyklá v ostatních vyspělých vinařských zemích. Celková plocha vinic dosahuje zhruba 18 000 ha a je rozdělena do dvou stanovených pěstitelských oblastí - do vinařské oblasti Morava a Čechy. Plocha vinic vinařské oblasti Morava přesahuje 17 000 ha z celkového počtu vinic v ČR.

Vinařské oblasti se dále dělí:

Čechy

Morava

 • podoblast mělnická
 • podoblast litoměřická
 • podoblast mikulovská
 • podoblast velkopavlovická
 • podoblast znojemská
 • podoblast Slovácko

Odrůdová škála v Čechách i na Moravě je velmi široká a výroba se orientuje zejména na čistá odrůdová vína.

Zobrazit

Podkategorie

 • Hrabal / Pelvins

   U skleničky vína se bratři Hrabalové rozhodli obnovit tradici výroby vína v jejich rodině, kterou založil jejich otec Václav v roce 1966.

  Vinařství založili s přesvědčením, že i na Moravě se mohou vyrábět světová vína. Rodinná tradice jim umožnila najít ve světě vhodné technologie a postupy pro výrobu jednak typicky lehkých, ovocných, svěžích moravských vín a také vytvářet robustní a originální vína.
  Prvořadou pozornost věnují výběru tratí s nejlepším terroir, který spolu s cílenou agrotechnikou umožňuje získávat prvotřídní surovinu pro výrobu jakostních a přívlastkových vín. Šetrné a přirozené zpracování hroznů je základem pro získávání ušlechtilých vůní a chutí v našich vínech. Červená vína vyrábí výhradně z hroznů z Velkých Bílovic. Sortiment bílých vín je doplněn o chuťovou nuanci mikulovské podoblasti.
  Pokračování ve vinařské tradici považují nejen za své poslání, ale i za příslib pro novou generaci jejich rodiny.
 • Vinařství Vajbar

  Vinařství Vajbar sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařský provoz však najdete v nedaleké obci Zaječí. Mezi firemní vinotékou v Rakvicích a výrobou s vlastní vinotékou a degustačním sklepem vede krásná cyklostezka mezi vinohrady.Vinařství Vajbar obhospodařuje cca 36 ha vinic, ve kterých probíhá postupná obnova přestárlých vinic a kde se zároveň obměňuje odrůdová skladba podle dlouhodobého záměru. 

 • B/V Vinařství

  Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích s výbornou polohou, která jim dává možnost propůjčit jejich jedinečnost a neopakovatelnost.Při postupech výroby vína jsou respektovány současné trendy i historické zkušenosti našich předků a spolu s moderní vinařskou technologií a šetrným zpracováním hroznů je vytvářen předpoklad pro jejich přetvoření v jedinečné víno, které svým projevem dokonale vyjadřuje místo odkud pochází a charakter odrůdy, ze které je vyrobeno. I když je základem pro dokonalé víno pouze dokonalý hrozen a jakékoliv snahy o jeho další zlepšování jsou jen otázkou kvality výchozí suroviny, tak vybrané partie vín jsou dále školeny a zušlechťovány zráním ve francouzských dubových sudech typu BARRIQUE. V případě, že k tomu byla předurčena, tak získají dokonalejší strukturu, plnost a komplexnost, jak aromatického, tak i chuťového charakteru.Sklepní hospodářství je v současné době situováno do historické budovy bývalé zámecké SÝPKY v Miloticích, která pochází z počátku 18.století, kdy vrcholila barokní přestavba zdejšího zámku. Vinařství bylo založeno v září roku 2012 a jeho zakladatelé jsou vášnivý milovník vín Zdeněk Bábíček a vinař Petr Vacenovský. 

 • VINOPA, Vinařství...

  Rodinná firma sídlící v tradiční vinařské obci Rakvice, která se rozprostírá v srdci největší vinařské oblasti - Velkopavlovické. Viniční tratě mají jihozápadní a jižní svahy omývané na podzim terplými větry, urychlujícími zrání hroznů na keřích. Vinařství Vinopa Rakvice - Ing. Miloš Veselý CSc. bylo založeno v roce 1992 a v současné době obhospodařuje 25ha vinic. Odrůdové složení vychází z historie tohoto kraje, v sortimentu najdeme odrůdy Chardonnay, Ryzlink rýnsky, Veltlínské zelené, Muškát moravský a z červených odrůd pak Zweigeltrebe - vše v kvalitě přívlastkových vín. 

 • ZD Němčičky

  ZD Němčičky je největší pěstitel a zároveň výrobce vína v obci. Ne nadarmo se Němčičkám říká obec devíti údolí. Strmost některých svahů dokazuje také rozdíl nadmořských výšek, který v tak malém katastru jako je obec Němčičky činí celých 141 výškových metrů.

  Pěstování hroznů a výroba vína probíhá na vysoké kvalitativní úrovni, což zařadilo podnik mezi členy Svazu integrované produkce. Hrozny vypěstované ve vinicích ZD Němčičky daly už několikráte vznik vínu, které se zařadilo mezi sto nejlepších vín v Salonu vín České republiky.

  V dnešní době  ZD Němčičky obhospodařuje celkem 250ha půdy, z čehož je 92ha vlastních vinic. 

 • Réva Rakvice

  Společnost Réva Rakvice s.r.o. sídlí v tradiční malebné vinařské obci Rakvice, která se rozprostírá v samém srdci největší vinařské oblasti na jižní Moravě - Velkopavlovické. V tomto regionu také firma obhospodařuje více než 120 ha vlastních vinic. S cílem dosáhnout té nejvyšší kvality hroznů se ve vybraných vinicích sklízí maximálně jeden kilogram hroznů z jednoho vinného keře. Pravidelně je tak získávána ta nejkvalitnější surovina pro výrobu výběrů z hroznů, výběru z bobulí a cibéb, ledových a slámových vín. Při výrobě vína se snoubí tradice a zkušenost s nejnovějšími technologickými postupy, jejichž výsledkem jsou vína, která získávají řadu ocenění jak na domácí, tak na mezinárodní scéně v podobě velkých zlatých medailí, absolutních šampionů výstav nebo nejlepších kolekcí vín. V oblasti distribuce se společnost orientuje na gastronomii, specializované prodejny vín a klientelu od malých podniků po ty největší. Společnost se zaměřuje na prodej jak lahvového, tak i sudového vína více než 30 odrůd.

 • Chateau Lednice

  Vinařství Lednice Annovino obnovilo slavnou tradici výroby vína v Lednici na Moravě. Nabízí úspěšná vína Lednicko - valtického areálu a zážitkové poznávání vína a historie v labyrintu vinných sklepů VALTICKÉ PODZEMÍ, jehož délka dosahuje 900 m. Vinařství zpracovává hrozny z více než 200 ha vinic. Kromě vlastních jsou to i i hrozny vinohradů Mendelovy univerzity, s níž úzce spolupracuje.. VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO - VALTICKÉ PODZEMÍ získalo ocenění " Top vinařský cíl 2013", Top vinařský cíl 2014 v kategorii Vinné sklepy, stalo se "Nejlepším vinařstvím České republiky za rok 2012 (Kudy z nudy) a vítězem v hlasování veřejnosti "Vinařství roku 2012-Vindemia Publica".

 • Vinařství U Kapličky

  Rodinné Vinařství U Kapličky bylo založeno roku 2005 a je zaměřeno na výrobu kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných ve vlastních vinicích.

 • Vichard

  Vinařství Vichard nese jméno po Vichardu ze Seefeldu, který koupil hrad ve Valticích roku 1192 a jeho cílem bylo jej přebudovat jej na důležité strategické místo. Prezentační sklep vinařství ze 14. století se nachází ve Valticích, 200m od krásného zámku. Cílem je přinášet mladá, svěží vína s důrazem na charakteristiku odrůdy. Při výrobě se klade důraz také na renesanci jakostních vín, která jsou na velmi vysoké úrovni a srovnatelná kvalitou s pozdními sběry. Vína ročníku 2014 jsou prvá, která  můžete z vinařství ochutnat a přesvědčit se o jejich výjimečných kvalitách.

 • Pavlovín Vinařství...

  V roce 2013 vinařství Pavlovín odkoupily České vinařské závody, a.s. jako svoji prémiovou značku. Současně bylo prodáno i středisko ve Velkých Pavlovicích a veškerá výroba i sklady se přesunuly do moderně zbudovaného střediska v Bohumilicích. Společnost vlasní 65ha vinic a dalších 40ha obhospodařuje v nájmu. V roce 2015 byly vysazeny již zaškolené sazenice Pálavy o rozloze 3,5ha a 2ha Tramínu. Dalších 6ha nových vinic          se plánuje v rámci restrukturalizace vinic. 

 • Vinné sklepy Valtice

  Společnost Vinné sklepy Valtice je největším pěstitelem vinné révy na území České republiky s tradičním znakem na etiketě – bohyní plodnosti, hojnosti a krásy, plující na obláčku.

  Ve sklepích panuje neopakovatelné klima – vše voní vínem, vše připomíná tradici.

  V sudech lze tušit tajemný život rodícího se vína, nápoje králů, mudrců, básníků, nápoje optimismu, radosti a přátelství.

  Víno se připravuje na chvíli, kdy se naplní do lahví, aby se vydalo na cestu k Vám a přinášelo radost a potěšení při každém doušku.

 • Neoklas Šardice

  Společnost NEOKLAS, a.s., založená v roce 1995, se nachází v malebné Jihomoravské obci Šardice, 11 km jihozápadně od města Kyjova. Představuje novou řadu vín pod značkou Augustiniánský sklep. Navazuje tak na dlouholetou tradici řádu brněnských Augustiniánů, kteří svého času v obci působili na místní barokní rezidenci z roku 1742. Byli jedni z prvních, kteří v Šardicích vysadili vinice a začali s výrobou odrůdových vín.

  Na tuto tradici společnost navázala, postupně obnovila staré vinice, rozšířila je i do dalších katastrů. Neoklas Šardice nyní obhospodařuje 175ha a zaměřuje se na výrobu vysoce kvalitních odrůdových vín a klasických sektů tou nejmodernější technologií, jakou je šetrné lisování v pneumatických lisech, u bílých vín reduktivní technologie řízeného kvašení, u červených výroba ve vinifikátorech a skladování v ideálních podmínkách.
  Vinařství produkuje širokou škálu odrůdových vín jakostních a vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. Pro milovníky vyzrálých vín nabízíme pestrý sortiment archivních vín. Tato vína zrají v archivních sklepích šardické rezidence Augustiniánského kláštera.

 • Vína ze Sovína

  Již více než 6 století se na úbočí Chřibů pod majestátným hradem Buchlov pěstuje vinná réva. Sovínské vinice patří k nejseverněji položeným v moravském vinarškém regionu. Vína z nich se vyznačují jemným buketem, plností, typickou kyselinkou nezaměnitelným charakterem.

 • Livi Dubňany

  Společnost LIVI je na trhu již 15 let a svou činností navazuje na staleté tradice pěstování vinné révy a výroby vína na moravském Slovácku. Moderní technologie a sledování nejnovějších vinařských trendů velmi pomáhá vyrábět a prodávat kvalitní vína pod vlastní značkou. Že je tato cesta správná, ukazuje neustále se zvyšující zájem o tato vína a přibývající spokojení zákazníci, kteří tím naplňují ideu sloganu:
  Vína od Chytila Vás "chytí a nepustí.."

  Vinice firmy o rozloze téměř 50 ha se nachází v Moravské vinařské oblasti, podoblast Slovácko a to na jižních svazích v katastrálním území Mutěnic na viniční trati Úlehle a jihovýchodních svazích katastrálního území Milotic s názvem viniční trati Šidleny.
   

 • Víno Mutěnice

  Vinařství Mutěnice disponuje cca 150 ha vinic v okolí Mutěnic, velmi významné obci moravského Slovácka.

  Je přední vinařskou firmou v České republice s cca 15 % podílem na trhu tichých vín, s roční produkcí vína asi 25 miliónů litrů.

  Sortiment zahrnuje všechny kategorie vína, sudová vína, lahvová vína od stolních až po přívlastková, vše v několika výrobních řadách. Vína jsou stáčena na několika moderních výrobních linkách.

 • Tereziánské sklepy

  Tereziánské sklepy jsou vína určená především pro segment gastronomie a vinoték.

  Vinice se nacházejí v blízkosti další vinařské obce Prušánky, kde leží i vesnička zvaná Nechory, kde se nachází kolem 300 vinných sklípků. 

  Ve vinicích je uplatňován k přírodě šetrný systém integrované produkce hroznů. Hektarový výnos je silně redukován s důrazem na prvotřídní kvalitu hroznů. Vína pak pravidelně dosahují přívlastkové kategorie.

 • Vinařství Tetur

  Vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Další část hroznů se dokupuje od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic nebo Velkých Pavlovic. Ve vinařství se zpracovává 12bílých a 11červených odrůd révy vinné. Vlajkovou lodí vinařství jsou aromatické odrůdy Irsai Oliver nebo Muškát Moravský. 

 • Janův Sklep
na stránku
Zobrazují se 1 – 36 z 213 položek
Zobrazují se 1 – 36 z 213 položek