Vína dle původu

Katalog

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Vína dle původu  Počet produktů: 409

Podkategorie

 • Moravská vína

  Česká republika patří v Evropě i ve světě mezi velmi malé vinařské země. Z celosvětového hlediska zde tvoří plocha vinic jen několik desetin procenta. Kvalita vín ovšem zejména v posledních letech po zavedení vinařského zákona v roce 1995 velmi prudce narůstá a dosahuje úrovně, jež je obvyklá v ostatních vyspělých vinařských zemích. Celková plocha vinic dosahuje zhruba 18 000 ha a je rozdělena do dvou stanovených pěstitelských oblastí - do vinařské oblasti Morava a Čechy. Plocha vinic vinařské oblasti Morava přesahuje 17 000 ha z celkového počtu vinic v ČR.

  Vinařské oblasti se dále dělí:

  Čechy

  Morava

  • podoblast mělnická
  • podoblast litoměřická
  • podoblast mikulovská
  • podoblast velkopavlovická
  • podoblast znojemská
  • podoblast Slovácko

  Odrůdová škála v Čechách i na Moravě je velmi široká a výroba se orientuje zejména na čistá odrůdová vína.

 • Italská vína

  Dalo by se říci, že celá Itálie je jedna veliká vinařská oblast. Ročně se zde vyrobí osmdesát milionů hektolitrů vína, což představuje čtvrtinu světové produkce a prvenství v množství vyrobeného vína. Tradici starou tři tisíce let, rozmanitost odrůd, pestrou škálu vín a oblastí může překonat snad jedině Francie.

  V dnešní době jsou italská vína jako nedílná součást jižní kuchyně velmi oblíbená a dotvářejí spolu s módou a výrobky z Itálie moderní, temperamentní životní styl. Setkáme se zde s lehkými, snadno pitelnými víny, ale i s neuvěřitelně plnými, komplexními víny.

  Rozhodně stojí za to ponořit se do italského labyrintu vín a rozpoznávat jednotlivé nuance příjemných chutí a vůní.

  Označení italských vín

  VDT (Vino Di Tavola) – Stolní vína určená pro běžné a snadné pití, pro každodenní spotřebu.

  IGT (Indicazione Geografica Tipica) – Regionální vína vyšší kvality než VDT, s kontrolovaným původem. Některá takto značená vína již mohou být velmi kvalitní a drahá.

  DOC (Denominazione di Origine Controllata) – Označení srovnatelné s francouzským AOC, vína jsou kontrolována dle původu, výnosu, doby zrání, technologie a kvality. Vín DOC existuje přes 500 druhů, od průměrných až po nejkvalitnější.

  DOCG (Denominazione di Origine Controllata Garantita) – Od roku 1980 platí tento nejvyšší stupeň kvality pro špičková a nejkvalitnější vína DOC v zemi.

  Bianco, Rosato, Ciaretto, Rosso označují barvu vína (bílé, růžové, lehce červené, červené).

 • Francouzská vína

  Žádná země na světě nemůže s Francií soupeřit v tradici a prestiži vinařského umění, v množství a rozmanitosti regionů, druhů a typů vín. Každá z deseti hlavních oblastí je samostatným pojmem s jedinečnou historií, technologií i s vlastními odrůdami a víny.

  Právě z Francie se často vinná réva a technologie výroby dostaly do oblastí Nového světa, Afriky i Austrálie. Francouzští vinaři jsou uznávanými mistry zpracování a školení vín a jsou si vědomi svého umění a kvalit.

  Označení francouzských vín

  Vin de Table – stolní vína bez označení odrůdy a původu, jsou určena pro každodenní spotřebu, téměř všechna se spotřebují ve Francii.

  Vin de Pays – kvalitativně lepší vína než Vin de Table, již s vyznačením původu a individuálním charakterem, lze označit jako „krajové víno“. Většina vín se opět spotřebuje ve Francii, ale dnes se i úspěšně vyvážejí, převážně do evropských zemí. Některá jsou již velmi kvalitní.

  VDQS (Vin De ’limité de Qualité Supérieure) – přísně kontrolovaná vína, ale s vyššími limity produkce než AOC. Kvalitou se těmto vínům velmi blíží a řada vín je postupně do této kategorie zařazována.

  AOC (Appellation d ’Origine Contrôlée) – toto označení nesou všechna nejkvalitnější francouzská vína. 400 úřadů po celé Francii přísně kontroluje původ, odrůdy, množství produkce, pěstitelské metody, techniky zpracování a kvalitu produktů. Vína AOC tvoří asi jednu třetinu produkce francouzského vinařství.

  Premier Cru, Grand Cru – úřední ohodnocení nejlepších vinic v určitých oblastech Francie; v regionu Bordeaux existuje vlastní podrobnější systém značení kvality.

 • Německá vína

  V Německu je celkem 102.000 ha vinic, které obhospodařuje 48.000 vinařů a vinohradníků. Držba vinohradů je silně rozdrobená, jen 18 % vinařů (resp. majitelů) vlastní více než 3 ha vinic.  Německo je 4.největším producentem vína v Evropě. 60% celkové výsadby Ryzlinku rýnského najdeme v Německu. Z celkově produkce je 35%podíl polosladkých a sladkých vín. 1/6 zkonzumovaného vína v Německu je sekt. Označení tichých vín podle množství zbytkového cukru: - klassisch trocken: zbytkový cukr do 4 g/l; synonymum je „fränkisch trocken“, tento pojem ale není ukotven ve vinařském zákoně, používá se jen v oblasti Franky - trocken (suché): max. 9 g/l, přičemž kyselin může být jen o 2 g/l méně - halbtrocken (polosuché): 9–18 g/l, přičemž cukru může být max. o 10 g/l více než kyselin; při vyšším obsahu kyselin může víno chutnat velmi podobně jako suché - feinherb (polosuché) – tradiční pojem, také není ve vinařském zákoně - lieblich/halbsüß (polosladké): 18–45 g/l - süß/mild (sladké): nad 45 g/l; obecně, tzn. ne nutně na etiketách, se přívlastková sladká vína (od Auslese výše) označují jako „edelsüß“ (= „ušlechtilá sladká“), zvláště pokud jsou z hroznů zasažených ušlechtilou plísní Pokud na etiketě chybí některé z uvedených označení, má víno s velkou pravděpodobností znatelný zbytkový cukr. Zbytkový cukr u sektů mívá stejné hodnoty jako u nás, německé termíny používané na etiketách jsou: naturherb (= brut nature, do 3 g/l), extra herb (= extra brut, do 6 g/l), herb (= brut, do 12 g/l), extra trocken (= extra sec/dry, do 17 g/l), trocken (= sec/dry, do 32 g/l), halbtrocken (= demi-sec, do 50 g/l), mild (= doux, nad 50 g/l).

 • Argentinská vína

  Tato země z jižního cípu Ameriky je pátou největší vinařskou zemí světa. Podobně jako v sousedním Chile je vinohradnictví silně ovlivněno Andami. Na čistém vzduchu a díky nutnému zavlažování průzračnou horskou vodou se zde daří řadě odrůd.
  Nejslavnější a pro argentinské vinařství nejtypičtějsí je Malbec, který zde dává tmavá, nádherně plná a komplexní vína. Dalšími častými odrůdami jsou Cabernet Sauvignon, Merlot, z bílých Chardonnay, Sauvignon blanc.

  Nejznámější a dvěma třetinami celkové produkce nejdůležitější je oblast Mendoza, odkud pochází vína z naší nabídky.

  Řada odborníků předpovídá Argentině v blízké budoucnosti rychlé využití vynikajícího potenciálu a velký nárůst obliby.

  Z argentinských vín Vám nabízíme vína z vinařství Trapiche. V roce 2004 a 2008 bylo vinařství označeno za "Argentínský producent vína roku". Vína z tohoto vinařství bývají často označavána za značku roku.

 • Chilská vína

  Chilská vína jsou příjemná, ovocná, nezaměnitelná a výrazně buketní. 

  Je to přibližně třicet let, co se Chile prosadilo jako země s vynikajícími podmínkami pro pěstování vína. Do nové vinařské oblasti začaly rychle proudit mohutné investice z celého světa a tak se dnes tato dlouhá, úzká země na úpatí And nazývá "výkladní skříň" Jižní Ameriky a díky novým moderním technologiím a skvělým podmínkám produkuje vína světové třídy.

  Úspěch Chile je navíc podtržen faktem, že bylo jedinou zemí, která díky přírodním podmínkám nebyla zasažena pohromou révokaze phyloxery, životnost révy je zde tedy několikanásobně delší.

  Nabízíme Vám vína z vinařství Viu Manent. Toto malé rodinné vinařství, bylo založeno v roce 1935. Vyrábí vybraná vína produkovaná z hroznů ze třech vinic chilského údolí Colchagua, které se rozprostírá na ploše 300 hektarů a část vedle ležícího údolí Casablanca. Tato vína jsou zastoupena na nejvýznamnějších světových trzích, pravidelně se umisťují na předních místech v mezinárodních soutěžích a na místních soutěžích vždy dostávají vysoký počet bodů.

 • Španělská vína

  Španělsko hraje ve vinařském světě velmi důležitou roli a se svými 1,2 miliony hektarů je největším vinařským územím v Evropě. V množství produkce jej mírně předčí pouze Francie a Itálie, což je zapříčiněno větším podílem španělských vinic v kategorii DO s regulovanou výnosností.

  Ještě před několika desítkami let to byla spíše kvantita nad kvalitou, která určovala hodnocení a všeobecné mínění o španělských vínech. Tato situace se však radikálně změnila a nástup velmi kvalitních vín významně pozvedl prestiž španělského vinařství. Dnes tato vína dávají nejlepší poměr ceny a kvality ve všech kategoriích.

  Ze Španělských vín Vám nabízíme vína z vinařství Marques de Griňon, oblast Dominio de Valdepusa.

  Vinice a vinné sklepy se nacházejí na území Valdepusa, jižně od Madridu v Malpica de Tajo, 50 km od Toleda. Pozemky jsou v rodinném vlastnictví od roku 1270. Vína z oblasti Dominio de Valdepusa, která patří k rodinnému majetku, jsou hodnocena jako jedna z nejlepších vín ve Španělsku. Vinná réva zde byla poprvé zaseta před 20 lety. Víno nejprve kvasí v nerezových ocelových nádržích, poté zraje ve francouzských dubových sudech po dobu 24 měsíců.

  V nabídce máme též dárkové sady obsahující vína Marques de Griňon a panenský olivový olej v luxusní kazetě.

  Označení španělských vín

  Vino de Mesa - stolní vína 

  DO (Denominazión de Origien), což je obdobná klasifikace k francouzskému AOC nebo italskému DOC. Regionů DO je ve Španělsku přes padesát a každý má na etiketě vyznačenou svoji vlastníí pečeť. 

  Existuje i vyšší klasifikace DOCa (Denominazión de Origien Calificada), která náleží přibližně třiceti nejlepším územím s přísně kontrolovanými podmínkami produkce. Každá láhev z tohoto území je na zadní etiketě očíslována.

 • Moldavská vína

  Společnost Asconi je jedním z největších a technologicky nejvyspělejších vinařských závodů Moldavska. V posledních několika letech společnost investovala nemalé prostředky do zkvalitnění technologie výroby moldavských vín. Díky špičkovému výrobnímu zařízení, vynikajícím italským enologům, kteří pro společnost pracují a i díky mimořádně kvalitní úrodě vína, se jim podařilo vyrobit vína vysoké kvality. Asconi vlastní 750 ha vinic.

 • Rakouská vína
 • Jihoafrická republika
na stránku
Zobrazují se 1 – 36 z 409 položek
Zobrazují se 1 – 36 z 409 položek