Modrý Portugal

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Modrý Portugal

Modrý Portugal  Počet produktů: 18

Původ odrůdy není jednoznačný. V roce 1772 byla převezena z Portugalska do Rakouska, okolo roku 1880 se tato odrůda dostala do Čech a postupně se rozšířila do všech českých a moravských vinařských oblastí. U nás byl kdysi Modrý Portugal nejrozšířenější modrou odrůdou nejen pro vysokou úrodnost, ale i pro dobrou pitelnost jemného, svěže aromatick...

Původ odrůdy není jednoznačný. V roce 1772 byla převezena z Portugalska do Rakouska, okolo roku 1880 se tato odrůda dostala do Čech a postupně se rozšířila do všech českých a moravských vinařských oblastí. U nás byl kdysi Modrý Portugal nejrozšířenější modrou odrůdou nejen pro vysokou úrodnost, ale i pro dobrou pitelnost jemného, svěže aromatického vína, které bývalo na venkově doprovodem pracovních svačin i běžných denních jídel.

Barva vína je světle červená - rubínová, vůně jemná, květinová, chuť přijemná, sametová, víno je lehčí s nižším obsahem kyselin, jemně natrpklé.

Doporučujeme k drůbežímu masu, sýrovému nářezu, těstovinám, šunce či salámu, hodí se i k lehkým pokrmům, třeba italské kuchyni.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 18 z 18 položek
Zobrazují se 1 – 18 z 18 položek