Ryzlink vlašský

Informace

Novinky

 • Enterizo
  Enterizo

  Cuvée tradičních odrůd v oblasti DO Utiel - Raquena

  91 Kč
 • Primitivo 3l BIB
  Primitivo 3l BIB

  Je pro vás 5l vína příliš mnoho? Zařadili jsme do sortimentu skvělé...

  350 Kč
 • Pinot Grigio BIB 3l DOC
  Pinot Grigio BIB 3l DOC

  Je pro vás 5l vína příliš mnoho? Zařadili jsme do sortimentu skvělé bílé...

  349 Kč

Slevy

Nejprodávanější produkty

Ryzlink vlašský

Ryzlink vlašský  Počet produktů: 11

Původ odrůdy je nejasný, snad pochází ze severní Itálie nebo Rakouska a s Ryzlinkem rýnským nemá kromě názvu nic společného. Ryzlink vlašský je bílou moštovou odrůdou vinné révy. Vyznačuje se vyšším obsahem kyselin, u přívlastkových vín tyto kyseliny působí v kombinaci se zbytkovým cukrem harmonicky. U této odrůdy lze také dosáhnout kvalitních l...

Původ odrůdy je nejasný, snad pochází ze severní Itálie nebo Rakouska a s Ryzlinkem rýnským nemá kromě názvu nic společného. Ryzlink vlašský je bílou moštovou odrůdou vinné révy. Vyznačuje se vyšším obsahem kyselin, u přívlastkových vín tyto kyseliny působí v kombinaci se zbytkovým cukrem harmonicky. U této odrůdy lze také dosáhnout kvalitních ledových vín. Používá se často pro výrobu šumivých vín a díky vysokému obsahu kyselin se hodí i ke scelování. Vzhledem k dlouhému vegetačnímu období vyžaduje teplejší vinařské oblasti a její pěstování se v Česku doporučuje pouze v jižních částech vinařské oblasti Morava.

Víno je v chuti plné a harmonické. Má širokou škálu vůní, barva je světle zelenožlutá.Ve vůni a chuti lze hledat červený rybíz, angrešt, luční kvítí, hrozinky, sladký citron nebo medové tóny. Hodí se i k dlouhodobější archivaci.

Doporučujeme k pikantním úpravám masa, jemným paštikám, rybám a zrajícím sýrům.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 11 z 11 položek
Zobrazují se 1 – 11 z 11 položek