Ryzlink vlašský

Informace

Novinky

Nejprodávanější produkty

Ryzlink vlašský

Ryzlink vlašský  Počet produktů: 15

Původ odrůdy je nejasný, snad pochází ze severní Itálie nebo Rakouska a s Ryzlinkem rýnským nemá kromě názvu nic společného. Ryzlink vlašský je bílou moštovou odrůdou vinné révy. Vyznačuje se vyšším obsahem kyselin, u přívlastkových vín tyto kyseliny působí v kombinaci se zbytkovým cukrem harmonicky. U této odrůdy lze také dosáhnout kvalitních l...

Původ odrůdy je nejasný, snad pochází ze severní Itálie nebo Rakouska a s Ryzlinkem rýnským nemá kromě názvu nic společného. Ryzlink vlašský je bílou moštovou odrůdou vinné révy. Vyznačuje se vyšším obsahem kyselin, u přívlastkových vín tyto kyseliny působí v kombinaci se zbytkovým cukrem harmonicky. U této odrůdy lze také dosáhnout kvalitních ledových vín. Používá se často pro výrobu šumivých vín a díky vysokému obsahu kyselin se hodí i ke scelování. Vzhledem k dlouhému vegetačnímu období vyžaduje teplejší vinařské oblasti a její pěstování se v Česku doporučuje pouze v jižních částech vinařské oblasti Morava.

Víno je v chuti plné a harmonické. Má širokou škálu vůní, barva je světle zelenožlutá.Ve vůni a chuti lze hledat červený rybíz, angrešt, luční kvítí, hrozinky, sladký citron nebo medové tóny. Hodí se i k dlouhodobější archivaci.

Doporučujeme k pikantním úpravám masa, jemným paštikám, rybám a zrajícím sýrům.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 15 z 15 položek
Zobrazují se 1 – 15 z 15 položek