Sleva! Viu 1, Malbec-Cabernet Sauvignon Zobrazit větší

Viu Manent Viu 1, Malbec-Cabernet Sauvignon

2649

New product

Červené víno suché.

Více informací

VinařstvíViu Manent
Cukernatost Suché
Odrůda Cabernet Sauvignon
Obsah alkoholu 14,5%
Země původu Chile
Objem 0,75L
Alergeny Obsahuje oxid siřičitý

1 350 Kč
s DPH

-50 Kč

1 400 Kč s DPH

1 800 Kč/l

Skladem

Viu 1

V roce 2001 na památku zakladatele vinařství Dona Miguela Viu, který rok předtím zemřel, se poprvé nalahvovalo toto velmi lahodné víno. Vyrábí se pouze z vyjímečně vyzrálých ročníků sklizně a je směsí toho nejlepší z Viu Manent, zařadilo se mezi nejexkluzivnější ikony chilského vinařství.
Každá láhev je označena evidenčním číslem, vyrobeno je pouze několik set lahví každý rok.

Průměrný věk vinice je 60 – 80 let. Toto vyjímečné a velmi kvalitní víno se skládá z 88% Malbecu a 12% Cabernetu Sauvignon. Veškeré hrozny byly ručně sklizeny, třídí se již během sklizně, podruhé ve vinařském závodě a následně se vybírají individuální bobule.
Toto víno velmi tmavě rubínové barvy s fialovým nádechem, vůní odpovídá masité černé třešni, která ustupuje tabákovému a švestkovému nádechu se stopou sladkého koření. Zpočátku bohatá, ovocná chuť přechází v čokoládový, černorybízový až pralinkový nádech s elegantním dlouhým závěrem.

Technika výroby: Víno se skládá z odrůd Malbec a Cabernet Sauvignon. První třízení hroznů proběhlo již na vinice během sklizně. Později byly hrozny vytřízeny podruhé za použití sortovacích stolů ve vinařském závodě. Hrozny jsou pak obrány ze stonků, a následuje další výběr, tentokrát individuálních bobulí. Pak se hrozny vyluhují v malých nerezových kontejnerech na dobu 6 dní v teplotě 10°C a pak následuje fermentace, která se prování přírodními kvasinkami za teploty nejvýše dosahující 30°C a 33°C. Víno se přečerpává maximálně 4krát denně během fermentace a byla mu dodána 3 týdenní postfermentační vyluhování než bylo lysováno  pomocí přírodní malolaktické fermentace, která je dokončena v sudu.

Dub: Směs zrála 24 měsíců ve 100% dubových sudech (90% Francouzský a 10% Americký).

Velice husté tmavé ruby/červené ve své barvě s fialovým nádechem. Vůní odpovídá masité černé třešni, která ustupuje tabákovému a švestkovému nádechu se stopou sladkého koření. Na první pohled bohatý a ovocný v puse, pak následuje hojný mocha, čokoládový a černorybízový až pralinkový nádech. Smyslný tanin kombinovaný lehce s vybalancovanou aciditou a bohatými minerálními tóny, které vedou k elegantnímu, vrstvenému závěru.

 

K dispozici momentálně máme ročníky 2005 a 2007 (bez záruky). V případě, že požadujete konkrétní ročník, prosím, informujte se na dostupnost telefonicky či emailem, popř. napište požadovaný ročník do vzkazu objednávky - v případě, že již nebude dostupný, budeme Vás informovat telefonicky.

Může se Vám hodit

30 dalších produktů ve stejné kategorii: