Vinařství Waldberg

Informace

Novinky

Slevy

Nejprodávanější produkty

Vinařství Waldberg

Vinařství Waldberg  Počet produktů: 2

Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o. je vinařskou společností, ve které se daří spojovat tradiční vinařské hodnoty a zkušenosti s moderními technologiemi, což s významným potenciálem vlastních vinic dává vzniknout vínům s výrazným odrůdovým charakterem. Motto „Waldberg –  Víno s tváří“ vyjadřuje snahu zhodnotit úrodnost zdejších půd, kvalitu viničn...

Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o. je vinařskou společností, ve které se daří spojovat tradiční vinařské hodnoty a zkušenosti s moderními technologiemi, což s významným potenciálem vlastních vinic dává vzniknout vínům s výrazným odrůdovým charakterem. Motto „Waldberg –  Víno s tváří“ vyjadřuje snahu zhodnotit úrodnost zdejších půd, kvalitu viničních tratí – terroir a vhodné klimatické podmínky, které společně s poctivou prací vinohradníků ve vinici a vinařů ve sklepě dávají vzniknout jedinečným, s přírodou harmonickým, vínům se svou vlastní tváří.

Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o. bylo založeno v roce 1994. U jeho zrodu stálo Agrodružstvo Vrbovec, na jehož dlouholetou tradici vinařství navazuje a nadále v ní pokračuje. Vinařství je pojmenováno podle viniční tratě Waldberg, která je nejrozsáhlejší a zároveň jedna z nejkvalitnějších viničních tratí Znojemské vinařské podoblasti. Vyzrálé hrozny jsou jedinou možnou výchozí surovinou. Viniční tratě poskytující hrozny vinařství se rozkládají jižně od Znojma v okolí vinařských obcí Vrbovec, Dyjákovičky a Chvalovice. V šetrném systému integrované produkce jsou zde obhospodařovány viniční tratě Waldberg, Slunný vrch, Vinice sv. Urbana, Dívčí hora, Ořechový vrch a další o celkové rozloze 130 ha. Ve sklepním hospodářství, umístěném ve Chvalovické sklepní uličce, za použití moderní technologie i tradicí prověřených postupů se vrábí kvalitní a odrůdově typická vína jakostní, přívlastková a také vína originální certifikace. Vybrané partie vín ukládáme v pískovcovém sklepě vybudovaném v roce 1770, kde v optimálních podmínkách vyzrávají také ve vína archivní. Místní podnebí vytváří specifické podmínky pro vznik typických aromatických látek, které společně s jedinečným rukopisem sklepmistra dávají vínům výraznou odrůdovost a osobitost.

Zobrazit
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek
Zobrazují se 1 – 2 z 2 položek